Kriolipoliza jakiej nie znacie

piątek, 3 czerwca 2011

Kriolipoliza - jej historia

Kto by się spodziewał, że zabieg kriolipolizy ma dopiero dwa lata! Lekarze ze Stanów Zjednoczonych, ze szpitala w Massachusetts, Dr med. Dieter Manstein i dr med. R. Rox Anderson wykonali pierwszą udaną kriolipolizę!


dr med. R.Rox Anderson

dr med. Dieter Manstein
Naukowcy podczas swoich badań stwierdzili a potem udowodnili, że ludzkie komórki tłuszczowe, silnie reagują na zmianę temperatury i są znacznie bardziej wrażliwsze niż pozostałe tkanki. Najciekawszym odkryciem, był fakt, że nasz tłuszczyk obumiera już w temperaturze poniżej 0 st. C. Lekarze udowodnili ponadto, że umiejętne, miejscowe schładzanie pewnych partii ciała, umożliwia pozbycie się wałków tłuszczowych. A co z tym się wiąże - utraty zbędnej masy ciała. W przeciwieństwie więc do liposukcji, zabieg kriolipolizy  jest bezinwazyjny i szybko przyjął się w nowoczesnej medycynie estetycznej.


W celu dokonania udanego zabiegu, dr med. R.Rox Anderson i dr med. Dieter Manstein opracowali technologię, którą nazwali "Zeltiq". Tak samo nazywa się pierwsze urządzenie, stosowane w kriolipolizie.2 komentarze:

Starbucksianka pisze...

Zabieg mnie uratował, już miałam decydować się na liposukcję mimo, że nie byłam zdecydowana, bo strasznie się bałam to jednak już byłam gotowa na ten ból. I wtedy znalazłam ten zabieg, odetchnęłam z ulgą, że obejdzie się bez bólu i krwi. Nic nie boli, nie ma takich radykalnych efektów jak liposukcja, ale daje się odczuć spadek kilku cm w brzuchu.

AutorBloga:) pisze...

Fajny ciekawy artykuł, chociaż nie do konca wyjaśnia wszystkie moje wątpliwości. Zastanawiam się już od miesiąca nad jego wykonaniem bo znalazłam jego ofertę w jednej z krakowskich klinik. Chcialabym pozbyć się boczkow, a nie chce iść pod „skalpel”. Próbował już ktoś go wykonać, bo jestem ciekawa jego efektow

Prześlij komentarz